Pomocne adresy dedykowane przedszkolakom, zerówkowiczom i uczniom klas I - III SP
Dziś porcja propozycji skierowanych do młodszych dzieci, czyli przedszkolaków, zerówek i klas I – III SP. Kiedy brak pomysłów, jak wspierać rozwój pociech w sposób dla nich atrakcyjny, warto skorzystać z poniższych gotowych pomocy:
https://www.matzoo.pl/lamiglowki/68
https://www.buliba.pl/nasze-gry/gry-na-spostrzegawczosc/ktoredy-do-miodu.html
Pomocne strony internetowe do nauki dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych
Co zrobić gdy zadawany przez nauczyciela materiał jest nowy i do końca niezrozumiały, w domu brak osoby, która mogłaby go wytłumaczyć? W internecie jest wiele miejsc gdzie można znaleźć pomocne strony z filmikami które krok po kroku tłumaczą dane zagadnienie.
Z całą pewnością na liście stron, które mogą być pomocne w nauce i rozwijaniu zainteresowań, będą takie, które już dobrze znacie. Mimo to zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami:
Poradnik do pracy w domu dla ucznia ze specyficznymi trudności w uczeniu się (zaburzenia dyslektyczne) i nie tylko- część 7
Praca na błędach z zeszytów szkolnych
Konieczne jest włączenie do współpracy rodzica bądź innej osoby kontrolującej zeszyty i wyszukującej błędy:
- Zaznaczanie w zeszytach błędów poprzez podkreślanie ich ołówkiem. Przy większej wprawie ucznia można wskazywać linijkę tekstu, w której jest błąd, wpisując na marginesie liczbę błędów lub odpowiednią ilość umówionych symboli.
- Poprawianie błędów w zeszycie przez ucznia, najlepiej poprzez wykorektorowanie, przekreślenie całego wyrazu i zapisanie go od nowa, od początku do końca w poprawionej formie.
- Wpisanie wyrazów w „słupku” do specjalnie do tego celu założonego zeszytu.
- Objaśnienie pisowni wyrazów znanymi regułami (podanie wymiany, rodzaju końcówki itp. czy też numeru strony ze słownika ortograficznego, na której znajduje się dany wyraz).
- Utworzenie rodzin wyrazowych do omawianych wyrazów.
Poradnik do pracy w domu dla ucznia ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (zaburzenia dyslektyczne) i nie tylko - część 6
Tygodniowe ćwiczenia poprawnej pisowni – samodzielna praca starszych uczniów
-
- Załóż zeszyt do ćwiczeń ortograficznych.
- Powtórz i utrwal zasady pisowni – wskazana praca blokami ortograficznymi.
- Na końcu zeszytu załóż „Słowniczek trudnych wyrazów”.
- Pisanie z pamięci – co dzień.