Aktualności

W dniu 15.09.2023 r. w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych w rejonie działania Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Pasłęku. Od nowego roku szkolnego 2023/2024 Poradnia w Pasłęku pracuje w rozszerzonym rejonie, obejmuje wszystkie szkoły i placówki z terenu Powiatu Elbląskiego. Aby ułatwić nowym klientom dostęp do usług Poradni Starostwo Powiatowe przygotowało trzy gabinety w Elblągu, w siedzibie PCPR przy ul. Komeńskiego 40. W spotkaniu uczestniczyła Pani Teresa Bednarz, St. Wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Elblągu. Starostwo Powiatowe w Elblągu reprezentowała Pani Renata Perlińska, Naczelnik Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu. Pani Teresa Brewka, Dyrektor Poradni powiedziała kilka słów na temat historii placówki, jednej z najstarszych Poradni w województwie warmińsko - mazurskim. Przedstawiła kadrę pedagogiczną, omówiła aktualną Ofertę Poradni. Zapoznała z organizacją pracy placówki, w tym z zespołami diagnostyczno - konsultacyjnymi obejmującymi opieką określone szkoły i placowki. Uczestnikom spotkania przekazano materiały informacyjne. Pani Wizytator i Pani Naczelnik wyraziły rekomendacje na dobry start współpracy w nowym rejonie działania. Spotkanie przebiegało w dobrej atmosferze, pod hasłem:

"W pojedynkę możemy zrobić tak mało; razem możemy zrobić tak wiele."
- Helen Keller

Siedziba Poradni w Pasłęku

Gabinety w Elblągu

Pracownicy Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Pasłęku witają dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli w nowym roku szkolnym.

Szczególnie serdecznie witamy dzieci i młodzież oraz rodziców i nauczycieli ze szkół i placówek, które od tego roku szkolnego są w naszym rejonie działania: wszystkie szkoły z terenuGminy Elbląg, z terenu Miasta i Gminy Tolkmicko, Gminy Gronowo Elbląskie, Gminy Markusy oraz Gminy Milejewo.

Wszystkim życzymy spokojnego i udanego roku szkolnego.

 

Z życzeniami dobrej współpracy

Zespół Pracowników PPP w Pasłęku

 

na stronę

Życzenia na stronę