SPOTKANIE Z TWÓRCZYMI PEDAGOGAMI - CZ.II
W ramach współpracy Poradni z naszym środowiskiem pedagogicznym przedstawimy Państwu twórcze podejście do rozwiązania problemów w erze koronawirusa. Osobą o wielkiej energii jest Pani Beata Ziębicka – pedagog pracujący w Szkole Podstawowej nr 2 w Pasłęku. Oto Jej pomysły na współpracę z dziećmi i młodzieżą w warunkach pracy zdalnej. Po opisaniu swoich działań Pani Beata napisała: „ Może komuś to się przyda”. Z taką nadzieją udostępniamy Państwu Jej pomysły. Twórcze podejście do tematu polega na cotygodniowych challengach, każdy pod innym hasłem:
1) COŚ Z NICZEGO! Uruchom swoją kreatywność, szalej wyobraźnią, daj się ponieść skrzydłom fantazji... zbierz rzeczy które masz w domu, które pozornie do niczego nie są potrzebne, czyli NIC, wyczaruj z nich COŚ przedstaw to w formie pracy plastycznej, formy przestrzennej, konstrukcji... (wykorzystaj papier, butelki, nakrętki, patyczki, pudełka....). Zrób zdjęcie swojej pracy (technika i forma pracy dowolna - ważne żeby wykonując pracę nie wychodzić z domu po materiały potrzebne do jej wykonania). Prześlij zdjęcie pracy. Zdjęcia opublikowane na szkolnej stronie internetowej oraz szkolnym FB.
DZIEŃ MAMY
W Dniu Mamy składamy serdeczne życzenia wszystkim MAMOM!
Wielu radosnych chwil z dziećmi
tymi małymi i dużymi!
Dużo zdrowia!
Spełnienia marzeń!
I chwili miłego czasu dla siebie, każdego dnia pomiędzy zabieganiem a obowiązkami!
Pracownicy Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Pasłęku
SPOTKANIE Z TWÓRCZYMI PEDAGOGAMI
W ramach współpracy Poradni z naszym środowiskiem pedagogicznym w dobie walki z koronawirusem prezentujemy aktywności i akcje twórczych pedagogów, którzy w czasie pandemii podejmują się niezwykłych zadań. Prezentujemy dzisiaj pracę Pani pedagog Ewy Żukowskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pasłęku. Zapraszamy do zapoznania się z Jej prezentacją:
„Od kiedy Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku zostało Szkołą Podstawową nr 1 w Pasłęku staramy się bardzo oswoić mury szkolne, klasy, korytarze, aby były atrakcyjne dla naszych najmłodszych uczniów oraz dla naszych przedszkolaków. W czasie pandemii koronawirusa, w oczekiwaniu na naszych uczniów (niestety, bez ich udziału) postanowiliśmy "dokończyć" jedno z zadań grupy projektowej „SAMA”, „Gram bez prądu” i wymalować na szkolnym parkingu (byłym parkingu) ścieżki gier podwórkowych. Przed lekcjami, po lekcjach, na przerwach nasze dzieci, nie tylko te najmłodsze, będą mogły się bawić, skakać, doskonalić swoją koordynację ruchową i nie tylko!”
SPOTKANIA Z TWÓRCZOŚCIĄ NAUCZYCIELI
Przeżywamy trudny czas niepewności i ograniczeń w związku z pandemią. Próbujemy dać znak, że jesteśmy z Wami w tak trudnym czasie. Zaprosiliśmy nauczycieli, wychowawców, pedagogów do współpracy z naszą Poradnią w trochę inny niż standardowy sposób. Zachęcaliśmy do dzielenia się z nami Państwa przeżyciami ujętymi w twórczej aktywności.
W odpowiedzi na naszą propozycję otrzymaliśmy prawo dostępu do świata Państwa uczuć, emocji i myśli. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę. To dla nas bardzo ważne. Dziękujemy za zaufanie.